fbpx
Избори 2024 (фото: ЦИВИЛ)
Фото: Оперативна команда Запад
Фото: миа.мк
Фото: Скриншот
Бенјамин Нетанјаху

Tag: извинување

Зоран Иванов

Иванов: Мирчевски ја злоупотреби Канал 5, треба да се извини на јавноста и подомаќински да се однесува

Непристојно е да избркаш гостин и да упаднеш во телевизија. Утредента очекував дека ќе се најде начин со некоја блага варијанта директорот Мирчевски да се извини, обрати до јавноста, да ...

Ердоган им се извини на жртвите од земјотресот: Ве молам простете ми

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска побара „прошка“ од жителите на провинцијата Адијаман за доцното пристигнување на спасувачките тимови, имајќи предвид дека областа на југоисточниот дел од земјата е меѓу ...

Градоначалникот Жика Стојановски бара извинување од ЦИВИЛ

ЦИВИЛ Медиа интегрално го пренесува барањето за извинување од Жика Стојановски, градоначалник на Општина Илинден преку адвокат Влатко Китановски од Адвокатско друштво Китановски од Скопје, како реакција на текстот „Покрената меѓународна ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER