fbpx
ПРетседателот Стево Пендаровски, извор: Твитер профил на Пендаровски
Џабир Дерала

Tag: кандидатура

Рама ја поддржа претседателската кандидатура на Ѓукановиќ

Албанскиот премиер и претседател на Социјалистичката партија на Албанија Еди Рама ја поддржа кандидатурата на лидерот на Демократската партија на социјалистите (ДПС) Мило Ѓукановиќ на претседателските избори во Црна Гора. ...

Бибан: Немој да гласаш за мене…

„Ќе ја користам секоја можност во мојот живот да ја кажувам вистината за здравјето на луѓето“, стои во Фејсбук статусот на д-р Јадранка Бибан, една од ретките жени во изборната ...

Таравари: Одлуката за кандидирање за градоначалник на Гостивар е моја!

Со министерот во заминување Арбен Таравари разговаравме за состојбите во здравството, неговата одлука за повлекување од министерската позиција, кандидатурата за градоначалник и за внатрепартиските случувања.  https://www.youtube.com/watch?v=y7bH9LO7k1Q ЦИВИЛ Медиа: Каква е ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER