fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: Карлин

Во Пентагон средба Петровска – Карлин: Силен интензитет на македонско – американската одбранбена соработка

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска во Пентагон имаше средба со Мара Карлин, вршител на должноста заменик-потсекретар за одбрана на САД за одбранбена политика. На средбата со Карлин, министерката посочи ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER