fbpx
Избори 2024 (фото: ЦИВИЛ)
Фото: Оперативна команда Запад
Фото: миа.мк
Фото: Скриншот
Бенјамин Нетанјаху
Фото: МИА архива

Tag: киднапирани украински деца

Четириесет и девет земји, меѓу кои и Северна Македонија ја осудуваат злоупотребата на овластувањата на Русија како претседавач на Советот за безбедност на ОН

Четириесет и девет земји, меѓу кои и Северна Македонија, како и Европската унија ја осудија Русија за злоупотреба на овластувањата и привилегиите како постојана членка на Советот за безбедност на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER