fbpx
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: клевети

Лукароски за обинувањата на Николоски кон Фронтлајн: Уште нив не успеавте да ги купите

Активистот Ацо Лукароски во објава на Фејсбук, реагира за експресно демантираните обвинувања што потпреседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски ги упати кон Фронтлајн и уредникот Џабир Дерала. „Александар Николоски ги обвинува Џабир ...

Џабир Дерала, Форум за мир и дијалог, 13 август 2023 (фото: Рилинд Сулејмани)

Бајати и не многу интелигентни силеџии

ЏАБИР ДЕРАЛА Не мора човек да се труди да прави сатира од националистичките, антидемократски и антизападни стуктури, партии и квази-(наведете сами). Овие ликови и групации се смешни и гротескни самите ...

foto> Freepik

Децата на тенката линија меѓу солидарноста и стигматизацијата во медиумите и општеството

ДИЈАНА ТАХИРИ  Пред неколку дена во медиумите се објави вест дека во Скопје,  две девојчиња  на возраст од 12 и 15 години исчезнале, односно 15-годишното девојче го извадило 12-годишното девојче ...

Срцки

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Ако почнете да им одговарате на тапоглавците што ве прозиваат по десетина пати на ден, треба само на тоа да се посветите, а секако ќе биде залуден ...

Срамота!

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Изгледав дел од евтиното телевизиско шоу на квази новинарот Момироски на ТВ Алфа, објавено на нивниот Јутуб канал на 25 март (насловот е нешто околу заспивањето). Искрено, ...

Добро утро со Орданоски

Ајде, красто, падни веќе еднаш!

Пишува: Сашо Орданоски Претпоставувам дека нема многумина кои, без некој да ги потсети, го памтат писмото на Никола Груевски, испратено во 2009 година, до сите членови и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ? Она, ...

ЦИВИЛ бара одговорност за говорот на омраза и лагите на политичкото и криминалното подземје!

Квази-медиумите блиски до структури кои се осомничени за тежок криминал, корупција, насилство и изборни кражби, продолжуваат со своите клевети и лаги против ЦИВИЛ - Центар за слобода. Иако на судски ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER