fbpx

Tag: Контакт групата за одбрана на Украина

Остин во Германија: Да помогне во напорите на Украина да ја одбрани својата нација од руската агресивна војна

Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин пристигна во воздухопловната база Рамштајн, Германија каде утре ќе претседава со 15-от состанок на Контакт групата за одбрана на Украина. Ќе се сретнам со ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER