fbpx
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Ковачки

Петровска за Ковачки: Правдата е спора, ама стигнува, исто како и вистината, колку и да пробуваш да ја скриеш ќе излезе на виделина

Министерката за одбрана Славјанка Петровска на својот профил на Фејсбук во врска со тужбата против Ковачки напиша дека денеска се исплашил од правдата оној кој пред два месеци обвинувал дека ...

СДСМ: Клеветењето и нечовечноста во редовите на ВМРО-ДПМНЕ го достигна својот зенит

„Драган Ковачки, со секој негов јавен настап во Собранието го открива најгрдото лице на неговата партија, ВМРО-ДПМНЕ и потсетува на таа нечовечност пред се во редовите на ВМРО ДПМНЕ од ...

Џабир Дерала (фото: Кирил Михаилов)

Злоупотреба на собраниската говорница: Евтин популизам и повеќе од тоа

ЏАБИР ДЕРАЛА За едно медицинско лице, најстрого забрането е да зборува за наодите на пациентите. Податоците за состојбата на пациентите, било да се работи за физички или психички прашања, било ...

Драган Ковачки на партискиот митинг во предизборната кампања на ВМРО-ДПМНЕ, Делчево, 20 јули 2020 (скриншот од ФБ видео)

Одбрана го демантира Ковачки: Годинава набавени се 435 илјади литри флаширана вода за Армијата, планирани се уште 635 илјади

Министерството за одбрана и Армијата редовно обезбедуваат вода за пиење за сите вработени и тоа може да се види преку факти и бројки, велат од МО за „Локално“ после обвинувањата ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER