fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
Фото: МИА архива
Фото: Укринформ
Фото: Влада на Република Северна Македонија
Фото: ОЦ Медиа

Tag: Кривичен Суд

Кривичен суд: Мерки за претплазливост за четири лица осомничени за нападот во М-НАВ

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје вечерва им изрече мерки за претплазливост на четирите лица осоменичени за Загрозување на безбедноста на воздушниот сообраќај од чл. 303 ст.2 ...

Четири лица поврзани со нападот во М-НАВ однесени во Кривичен суд, меѓу нив и Беким Незири

Четири лица поврзани со случајот со упадот во М-НАВ вечерва се однесени во Кривичниот суд. Од судот за МИА потврдуваат дека се донесени четири лица, но велат дека предлог обвинителен ...

Кривичен суд - Скопје

Изборот на нови судии во Апелација, може да ги врати „Ласкарци“, „Титаник“ и „Талир“ од почеток

Судењето за автобуската несреќа кај Ласкарци од 13 февруари 2019 година во која загинаа 16 лица и околу 30 беа повредени би можело да биде вратено од почеток поради изборот ...

Притвор од 30 дена за двајца осомничени во „Феникс“, уште едно лице оди во куќен притвор

Судија на претходна постапка им одреди 30-дневен притвор на две лица за случајот „Феникс“ осомничени за злоупотреба на службена положба и овластување и перење пари во врска со набавката на ...

Фото: миа.мк

Условна казна затвор од две години за Митровски за „Империја”

Врз основа на признание на вина, Основниот кривичен суд Скопје на Зоранчо Митровски му изрече условна казна затвор од две години, во раздвоената постапка за случајот „Империја“. Условната казна на ...

Основниот кривичен суд Скопје го доставил предметот „Титаник 2“ во Апелацискиот суд

 Основниот кривичен суд Скопје денеска информира дека предметот „Титаник 2“ вчера бил доставен во Алелацискиот суд за надлежно постапување. -Поради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата ...

Јордан Камчев пред Кривичен суд

Судењето за „Империја“ одложено за 20 март

Во Основниот кривичен суд Скопје денеска се одложи судењето за случајот „Империја“ против преостанатите три лица од предметот, по спроведената истражна постапка против 19 лица. Судењето беше одложено поради барање ...

Кривичен суд - Скопје

Почна судењето против сопственикот на „ДоказМ“

Во основниот кривичен суд Скопје денеска започна судењето против сопственикот на порталот „ДоказМ”, Марјан Стаменковски, кој се товари дека преку порталот во негова сопственост, како средство за извршување, сторил повеќе ...

Page 1 of 18 1 2 18

CIVIL MEDIA NEWSLETTER