fbpx
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: македонски културен центар

Четири лица се приведени за вандализмот врз македонскиот културен центар во Благоевград

Двајца мажи и две жени добија 24-часовен притвор поради вандалскиот чин врз македонскиот културен центар „Никола Вапцаров“ во Благоевград, соопшти локалната полиција. Како што пишуваат бугарските медиуми, тие го признале ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER