fbpx
МНР. Фото: Ангел Ангеловски
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: Максим Димитриевски

Димитриевски: Никој не сака отворено да каже дека македонскиот јазик и прашањето за јазикот ќе се разговара како претпоследно поглавје

– Никој не сака отворено да каже дека македонскиот јазик и прашањето за јазикот ќе се разговара како претпоследно поглавје што мора да го затвориме како држава апликант за полноправно ...

Пендаровски, Јакимовски, Димитриевски и Таравари поднеле кандидатури за претседател во ДИК

Четворица од седуммина кандидати кои собраа потписи од граѓаните денеска поднеле кандидатури за претседател до Државната изборна комисија. Кандидатура за претседател поднел актуелниот шеф на државата Стево Пендаровски кој е ...

Максим Димитриевски кандидат на ЗНАМ за претседател на државата

Максим Димитриевски ќе биде кандидат за претседател на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија, соопшти денеска партискиот портпарол Никола Мемов. Како што соопшти Мемов на прес-конференција, од утре почнува постапката ...

Максим Димитриевски кандидат за претседател на ЗНАМ

Максим Димитриевски ќе биде кандидат за претседател на Движењето ЗНАМ - За наша Македонија, соопшти денеска партискиот портпарол Никола Мемов. Како што соопшти Мемов на прес-конференција, од утре почнува постапката ...

Лукароски: Мораат да се глупираат, за Мицкоски да знае каде да ги стави во својот тефтер

Според активистот и политички аналитичар, Ацо Лукароски, „навистина паѓаат маските“. Тој во објава на Фејсбук ги коментира реакциите од одделни политичари кои му даваат поддршка на директорот на Канал 5 телевизија ...

Димитриевски повикан во МВР на информативен разговор

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски денеска беше повикан на разговор во СВР Куманово по, како што информираше на прес-конференцијата, анонимна пријава за, според него, наводен предмет за исплати и недоместоци на ...

Битиќи: Максим Димитриевски доцни 22 години, граѓанско движење и национализам не одат заедно

Димитриевски доцни 22 години вели вицепремиерот и потпретседател на СДСМ, Фатмир Битиќи во изјава за „Фронтлајн“ во врска со најавите на кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски дека ќе формира политичко движење ...

МИА: ЦИВИЛ на средба со кумановскиот градоначалник

ЦИВИЛ преку проектот „Заедно за подобра иднина“, денеска оствари средба со кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски. Претседателот на организацијата, Џабир Дерала во изјавата за медиумите по средбата рече дека со кумановскиот ...

Средба ЦИВИЛ - Димитриевски, 6 април 2023 (фото: Б. Јордановска/ЦИВИЛ)

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, изрази поддршка за проектот „Заедно за подобра иднина“

„На средба со градоначалникот Максим Димитриевски, разговаравме за мултикултурализмот и европските вредности, во рамките на проектот 'Заедно за подобра иднина', со поддршка од Министерството за надворешни работи на Големото Војводство ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER