fbpx
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè
Фото: Укринформ
Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

Tag: манипулации

Дерала: Пред фактите на ЦИВИЛ молчи македонскиот политички Олимп

Објавуваме дел од излагањата и изјавите за медиумите на Џабир Дерала од Средбата со граѓанките и граѓаните на тема СИТЕ ЗА СЛОБОДНИ ИЗБОРИ во Охрид. https://www.youtube.com/watch?v=D9yIQ2UHCAI&feature=youtu.be Тоа ние што ќе го ...

Чингоски сведочи за тешки изборни манипулации

Владо Чингоски, адвокат од Охрид, поранешен функционер на СДСМ, посведочи за тешки манипулации во сите изборни процеси до сега во Република Македонија. Тој изнесе фрапантни податоци за состојбите во изминатите години ...

Page 5 of 5 1 4 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER