fbpx
Фото Фејзбук
Фото: МИА
Фото МИА

Tag: Маричиќ

Маричиќ: Европскиот напредок на државата е реалност

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ, денес се сретна со новоназначената директорка за Западен Балкан во Генералниот директорат за соседство и преговори за проширување на Европската ...

Фото: СЕП

Маричиќ на средба со Јорн Флек од Атлантскиот совет ја потврди посветеноста на евроинтеграциите

На маргините од лидерскиот состанок посветен на Планот за раст за Западен Балкан, вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ одржа средба и продуктивна дискусија со Јорн Флек, заменик-директорот на Европскиот ...

Маричиќ: Северна Македонија и земјите на Западен Балкан со Планот за раст забрзано ќе се интегрираат во ЕУ​

Поддржан со значителна финансиска поддршка, Планот за раст означува решителен чекор и трансформациски патоказ за заеднички просперитет на Западен Балкан, смета вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ,  кој беше ...

Маричиќ и Ковачевски на средба со О’Брајан и Агелер: Планот за раст е конкретна акција за регионална соработка на државите на Западен Балкан, која ќе ни обезбеди забрзана интеграција во ЕУ

Во пресрет на лидерската средба на земјите на Западен Балкан утринава со премиерот Ковачевски имавме средба со нашите стратешки партнери и блиски соработници, помошник секретарот од Стејт Департментот Џејмс О'Брајан ...

Фото: Официјалниот Фејсбук профил на вицепремиерот Бојан Маричиќ

Маричиќ: Сојузништвото и соработката со САД се клучни за напредокот на патот до нашето членство во ЕУ

Бојан Маричиќ вицепремиерот за европски прашања во своја објава на Фејсбук му посака добредојде за Џејмс О`Брајан помошник државниот секретар на САД. Сојузништвото и соработката со САД кои траат со ...

Средба на секретарите на СДСМ и Самоопределување, прогресивните партии треба да придонесат во јакнење регионалната соработка и стабилноста на Западен Балкан

Денеска во Приштина, Косово, се одржа средба меѓу генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ Вардарски, секретарот за меѓународна соработка Бојан Маричиќ, претседателот на СДММ Марко Михаилоски и генералниот секретар на ...

Маричиќ во акција на садење дрвја во Кумановско

Маричиќ: Со повеќе дрвја има поголемо прочистување на воздухот, и поефикасно функционирање на екосистемите

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ на својот Фејсбук профил акција на садење дрвја во Кумановско напиша дека пошумувањето, директно влијае врз животната средина, социоекономијата и енергетиката во средината каде што живееме. ...

Бојан Маричиќ, вицепремиер за европски прашања (фото: Б. Јордановска / ЦИВИЛ)

Маричиќ на брифинг со членовите на КОЕЛА во Брисел: Да ја искористиме уникатната шанса за проширувањето на ЕУ

Успешното завршување на скрининг процесот, следните планови во однос на доставувањето на потребните документи за реализација на реформите, стратегијата за Планот за раст што државата во моментов ја развива, како ...

Бојан Маричиќ, вицепремиер за европски прашања (фото: Б. Јордановска / ЦИВИЛ)

(ВИДЕО) Бојан Маричиќ за ЦИВИЛ МЕДИА: Како членка на НАТО, земјата е дел од системите на НАТО за заштита и стратешка комуникација

„Тоа е глобална битка. И затоа е нормално и логично да имаме и помош. Но, пред сè, треба да се базираме на иницијативата на нашите институции. Знаеме дека има добар ...

Page 2 of 16 1 2 3 16

CIVIL MEDIA NEWSLETTER