fbpx
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè
Фото: Укринформ
Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

Tag: Милош Вучевиќ

Вучиќ го предложи Милош Вучевиќ за нов претседател на Српската напредна партија

Лидерот на Српската напредна партија (СНС) Александар Вучиќ го предложи Милош Вучевиќ за нов претседател на таа партија. Вучевиќ е правник и политичар, а во моментов е министер за одбрана ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER