fbpx
Парада на гордоста, Скопје, 25 јуни 2022 (фото: Тоше Огњанов / VOA)
Рускиот државен пропагандист, Соловјев.
Протести против Г7 во Минхен, во пресрет на Самитот на Г7
Итен состанок на шефовите на Г7 за време на Самитот за нуклеарна безбедност во 2014 година во Хаг. (извор: Wikimedia Commons)

Што е Г7?

Лидерите на државите членки на Г7
Лидерите на државите членки на Г7
Претседателот на САД, Џо Бајден, на излегување од Air Force One по пристигнувањето на аеродромот Франц-Јозеф-Строс во близина на Минхен, Германија, 25 јуни 2022 година, пред самитот на Г7.

Tag: МКЦ

ЦИВИЛ ФЕСТ ќе згрми за човековите права

ЦИВИЛ ФЕСТ започнува денес, 10 декември, во 13 часот во Младински културен центар (МКЦ). На отворањето се најавени осум говорници и тоа: Амбасадорот Самуел Жбогар, шеф на делегацијата на Европската Унија, ...

МКЦ за Скопје

Во рамки на „Зборува Скопје“ на 26 јули во МКЦ ќе се одржи настанот „МКЦ за Скопје“ по повод 55 годишнината од катастрофалниот земјотрес во 1963 година. Програмата опфаќа проекции ...

Вечерва концерт на Мугер Фугер во МКЦ

Алтернативниот бенд Мугер Фугер вечерва ќе го промовира својот нов албум насловен „Татко“, со почеток од 21 часот, во Младинскиот Културен Центар во Скопје.  Десетиот албум на Мугер Фугер содржи ...

Книга за македонскиот стрип во изданијата на новосадски „Дневник“

Во Младинскиот културен центар денеска ќе биде промовирана книгата „Македонскиот стрип во изданијата на новосадски „Дневник‘“ на авторите Александар Стеванов, Дарко Богданов и Сашо Гачев. Објавена е со поддршка од ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVILMEDIA NEWSLETTER