fbpx
Парада на гордоста, Скопје, 25 јуни 2022 (фото: Тоше Огњанов / VOA)
Рускиот државен пропагандист, Соловјев.
Протести против Г7 во Минхен, во пресрет на Самитот на Г7
Итен состанок на шефовите на Г7 за време на Самитот за нуклеарна безбедност во 2014 година во Хаг. (извор: Wikimedia Commons)

Што е Г7?

Лидерите на државите членки на Г7
Лидерите на државите членки на Г7
Претседателот на САД, Џо Бајден, на излегување од Air Force One по пристигнувањето на аеродромот Франц-Јозеф-Строс во близина на Минхен, Германија, 25 јуни 2022 година, пред самитот на Г7.

Tag: МКЦ

Инфоден за МЕДИА – потпрограма на „Креативна Европа“

Во Младинскиот културен центар денеска ќе се одржи инфоден за потпрограмата МЕДИА на програмата „Креативна Европа“ на Европската унија.  Фокус на инфоденот се повиците за „Развој на проекти“ и „Филмски фестивали“, ...

МКЦ ќе го прослави 45-от роденден

Младинскиот Културен Центар на 18 јануари ќе го прослави својот 45 роденден, и истиот ќе биде прв настан за оваа година.  Во „Џебно кино“ посетителите ќе може да го погледнат ...

Page 2 of 3 1 2 3

CIVILMEDIA NEWSLETTER