fbpx
Парада на гордоста, Скопје, 25 јуни 2022 (фото: Тоше Огњанов / VOA)
Рускиот државен пропагандист, Соловјев.
Протести против Г7 во Минхен, во пресрет на Самитот на Г7
Итен состанок на шефовите на Г7 за време на Самитот за нуклеарна безбедност во 2014 година во Хаг. (извор: Wikimedia Commons)

Што е Г7?

Лидерите на државите членки на Г7
Лидерите на државите членки на Г7
Претседателот на САД, Џо Бајден, на излегување од Air Force One по пристигнувањето на аеродромот Франц-Јозеф-Строс во близина на Минхен, Германија, 25 јуни 2022 година, пред самитот на Г7.

Tag: МКЦ

Прослава на 45-годишнината на Младинскиот културен центар

Со изложба, концерти, поезија, филмови и отворање на музичка продавница - „Ап(о)тека“, Младинскиот културен центар, вечерва ќе го одбележи својот 45-ти роденден. Богатата роденденска програма под наслов „Роденден“ ќе започне ...

Page 3 of 3 1 2 3

CIVILMEDIA NEWSLETTER