fbpx
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: „Монструм“

„Монструм“ одложен за 11 јули поради технички причини

Поради недостиг од технички услови за сослушување на заштитниот сведок, денешното рочиште за предметот „Монструм“ е одложено за 11 јули. Во старата зграда на Кривичниот суд, демнеска требаше да се изведуваат ...

Ново рочиште за „Монструм“

Во Кривичниот суд во Скопје денеска со изведување на докази треба да продолжи судњето по предметот „Монструм“ на Специјалното јавно обвинителство. На претходното рочиште се гледаше аудио и видео снимка ...

Нови рочишта за „Монструм“ и „Тарифа“

Во Кривичниот суд денеска треба да се одржат нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Монструм“ и „Тарифа“. Судењето за случајот „Монструм“ на СЈО, за петкратното убиство кај Смилковско ...

Сослушани двајца обвинети за „Монструм“, ново рочиште на 23 мај

Повеќе од пет часа траеше денешното рочиште за случајот „Монструм“ за петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година на кое исказ даваа обвинетите Агим Исмаиловиќ  и Фејзи Азири. Фејзи ...

Косовската полиција ја знае адресата на обвинетите од „Монструм“

Косовската полиција знае каде е Африм Исмаиловиќ, второбвинет за петкратното убиство кај Смилковското езеро, кој заедно со првообвинетиот Алил Демири, се недостапни за македонските судски власти, откри на денешното рочиште ...

Од почеток започна судењето за „Монструм“

Во Кривичниот суд денеска почна рочиштето за случајот „Монструм“ односно петкратното убиство кај Смилковското езеро на 12 април 2012 година. Судењето за „Монструм“ почнува од почеток бидејќи предметот го презеде Специјалното јавно ...

Добро утро со Орданоски

Магарешки приказни

Пишува: Сашо Орданоски Како што тргнало, за очекување е наскоро опозицијата да излезе со обвинувања во јавноста дека сегашната Македонска влада, на чело со Заев, е виновна и за кумановскиот инцидент ...

Page 1 of 4 1 2 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER