fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: Нетанјаху

Бенјамин Нетанјаху

Израел ќе се брани, вели Нетанјаху, додека Западот повикува на воздржаност

Израел ќе донесе одлуки за тоа како да се брани, изјави премиерот Бенјамин Нетанјаху, додека западните земји повикаа на воздржаност во однос на нападите од Иран, пренесува Ројтерс. Соединетите Американски ...

Бенјамин Нетанјаху

Сафади: Нетанјаху се обидува фокусот од Газа да го префрли на судирот со Иран

Шефот на јорданската дипломатија, Ајман Сафади, денеска изјави дека меѓународната заедница треба да го спречи израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху да го сврти вниманието на светската јавност од Појасот Газа кон ...

Нетанјаху нема да се откаже од нападите во Рафах и покрај зголемените меѓународни критики

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, и покрај зголемените меѓународни критики, синоќа изјави дека ќе го нападне градот Рафах, каде што се засолнети околу 1.5 милиони палестински цивили. - Израелската армија ќе ...

Нетанјаху нареди двоен план – евакуација на цивилите од Рафа и победа над останатите делови на Хамас

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека и наредил на војската да разработи двоен план - за евакуација на цивилите од градот Рафа во јужниот дел на Појасот Газа и ...

Фото: МИА архива

Бела куќа: Бајден разговараше со Нетанјаху за ситуацијата во Израел и Газа

Американскиот претседател Џо Бајден денеска разговараше со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за ситуацијата во Израел и Газа, соопшти Белата куќа. Израелскиот премиер Нетанјаху изразил благодарност за американската позиција во Советот ...

Бенјамин Нетанјаху

Нетанјаху најави продолжување на нападите врз Газа со „зголемена сила“

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху одржа прес-конференција на која вети дека ќе ја продолжи копнената офанзива „со сè поголема сила“, велејќи дека тоа е единствениот начин да се постигне целта на ...

Протести во Ерусалем во ноември против Нетанјаху

Илјадници демонстранти пред домот на Нетанјаху во Ерусалим бараат негова оставка

Илјадници Израелци протестираат пред официјалната резиденција на премиерот Бенјамин Нетанјаху во централниот дел на Ерусалим, повикувајќи го израелскиот лидер да поднесе оставка по смртоносниот напад на Хамас на 7 октомври ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER