fbpx
Германскиот министер за одбрана Борис Писториус
Џулијан Асанж беше инспирација за голем број протести низ светот (фото извор: Wikimedia Commons)
Фото: Зеленски на Х
Фото: Фејсбук ЕУБАМ
Фото: скриншот од веб страницата на Фондацијата
Фото: МИА архива

Tag: О’ Брајан

О’Брајан: Барањето друг пат, освен европскиот ќе го успори напредокот на земјата кон ЕУ

Американскиот помошник државен секретар за Европа и Евроазија Џејмс О'Брајан во интервју за МИА изразува уверување дека истиот дух на единство кој, како што вели, го покажала Европската Унија на ...

О’Брајaн: Граѓаните ќе имаат јасен избор во претстојните месеци, помеѓу визијата за движење кон Европа и нешто сосема друго

Граѓаните на Северна Македонија ќе имаат јасен избор во претстојните месеци, помеѓу визијата за движење кон Европа и нешто сосема друго. Ќе зависи од граѓаните да одлучат. САД сакаат да ...

Маричиќ и Ковачевски на средба со О’Брајан и Агелер: Планот за раст е конкретна акција за регионална соработка на државите на Западен Балкан, која ќе ни обезбеди забрзана интеграција во ЕУ

Во пресрет на лидерската средба на земјите на Западен Балкан утринава со премиерот Ковачевски имавме средба со нашите стратешки партнери и блиски соработници, помошник секретарот од Стејт Департментот Џејмс О'Брајан ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER