fbpx
Германскиот министер за одбрана Борис Писториус
Џулијан Асанж беше инспирација за голем број протести низ светот (фото извор: Wikimedia Commons)
Фото: Зеленски на Х
Фото: Фејсбук ЕУБАМ
Фото: скриншот од веб страницата на Фондацијата
Фото: МИА архива

Tag: Олимписки игри 2024

Емануел Макрон

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека за руското знаме нема место на Олимписките игри во Париз

За Русија како земја нема место на Олимпијадата во Париз во 2024 година и на Игрите следната година не треба да се користи руско знаме, изјави францускиот претседател Емануел Макрон, ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER