fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Орце Камчев

Орце Камчев веќе не е осамен на Црната листа, друштво му прават мама Ратка и Сергеј Самсоненко со сопругата

Во четвртокот. 16 ноемвири, американската влада ја прошири Црната листа назначувајќи дополнително поединци и субјекти поврзани со финансиската мрежа на Јордан „Орце“ Камчев, кој беше санкциониран од САД во јули ...

Јордан Камчев пред Кривичен суд

Транспаренси Интернешнл: Камчев на црната листа на САД – „најматен“ настан во јули

Како дел од „матните“ настани во месец јули прв на листата е вметнувањето на Орце Камчев на црната листа на САД, според „Транспаренси интернешнл-Македонија“. „Г-дин Јордан „Орце“ Камчев ја злупотребил ...

Јордан Камчев пред Кривичен суд

ДЕНОТ НА ДЛАНКА: Северна Македонија дел од „Дигитална Европа“; неосновано однесување на опозицијата кон уставните измени; досие Камчев, бизнис империја во Русија

ВЕСТ НА ДЕНОТ Министерот за информатичко општество и администрација, Азир Алиу, заедно со евроамбасадорот Дејвид Гир, денеска во Скопје го потпишаа Договорот меѓу Европска Унија и Северна Македонија за учество ...

Фотомонтажа: Д. Мишев/ ЦивилМедиа

Агелер го одврза јазолот, клопчето почнува да се одмотува

ДРАГАН МИШЕВ Американското Министерство за финансии го означи Јордан „Орце“ Камчев на црната листа на САД поради корупција, поткуп, перење пари и други кривични дела, твитна американската амбасадорка во земјава, ...

Орце Камчев на „црната листа“ заедно со терористот Ал Албани од Скопје, се бара институционално постапување

Истрагите на американскиот Стејт департмент, по кои бизнисменот (олигархот) Орце Камчев, се најде на „црната листа“, треба да бидат поттик за државните институции за сериозна истрага со полн капацитет, вели ...

Корупцијата е предавство на народот и на земјата!

НАЗМИ АБДУРАХМАНИ Вчера, речиси во сите дебатни емисии што се емитуваа на нашиот етер, дефиницијата за корупцијата како што ја разбира нејзината екселенција, американската амбасадорка Ангела Агелер, не беше тема ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER