fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: парламентарните избори

ИЗБОРНА ХРОНИКА: Се финализираат коалициите пред почетокот на изборните кампањи; Гласањето за претседателските избори ќе се спроведе во 31 ДКП

Во пресрет на претседателските и парламентарните избори, политичките партии во земјава ги формализираат коалициите, а Државната изборна комисија (ДИК) се подготвува за организирање и спроведување на изборите. За една недела ...

ДИК/Фотографија: sec.gov.mk

ДИК ги усвои измените и дополнувањата на Регистарот на радиодифузери, печатени и електронски медиуми и интернет портали за претседателските и парламентарните избори

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната 86. седница едногласно ги усвои измените и дополнувањата на Регистарот на радиодифузери, печатени медиуми и електронски медиуми и интернет портали, за избор на претседател ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER