fbpx
Фото: Фејсбук СДП

Tag: погодена руска рафинерија

Фото: Скриншот

Украина погоди голема руска рафинерија за нафта; Белорусија започна воени вежби за проверка на „борбената готовност“; Зеленски го потпиша законот за намалување на возраста за мобилизација на 25 години

Белорусија во вторникот започна воени вежби во регионите долж нејзините граници со Украина, Литванија и Полска, соопшти Министерството за одбрана на најблискиот рускиот сојузник, пренесува  Си-ен-би-си. Вежбите ќе се одржуваат ...

Фото: Укринформ

Уште една руска рафинерија погодена од украински беспилотни летала, четврта за 24 часа

Беспилотните летала лансирани од Главната управа за разузнавање на Министерството за одбрана на Украина, наводно, ја погодиле рафинеријата за нафта Новошахтинск, со што ефикасно ги запрела нејзините операции. „Да, овој ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER