fbpx
Фото: МИА
Фото: Х
Фото: Архива
Фото: Скриншот
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)

Tag: политизација

ЦИВИЛ со осуда на криминалот и на политичкото профитерство во случајот „Онкологија“

СООПШТЕНИЕ, 5 септември 2023 ЦИВИЛ – Центар за слобода, како организација за човекови права и слободи, внимателно и со крајна загриженост го следи случајот „Онкологија“ кој го отворија истражувачките новинарки ...

Леана Тачи: Срамно и профитерски е да собирате партиски поени на ваков протест

Пејачката и активистка Леана Тачи вечерва на својот фејсбук-профил упати критика поради злоупотребата на протестот за скандалот со кражбата на лекови на Клиниката за Онкологија од страна на опозицијата, која ...

Полицајци вршеле партиски притисоци на локалните избори

Демонстрација на сила, примена на крајно недемократски и репресивни мерки, омаловажување и закани, влевање страв на граѓаните се дел од мерките со кои владејачката ВМРО-ДПМНЕ ја освои власта на последните ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER