fbpx
Foto: Wikimedia Commons
Фото: Твитер
Фото: МИА
Фото: Фејсбук
Фото: МИА

Tag: помош

Фото: Скриншот

Многу е полоша ситуацијата од тaa што ja гледате преку медиумите, вели Турчин кој бара помош од своите пријатели преку социјалните мрежи

“Мојот пријател Вејсел кој се наоѓа во една од погодените области од земјотресот во Турција ме замоли да пишам, со надеж дека некој ќе прочита и ќе им помогне што ...

Македонските граѓани преку Црвениот крст донира околу 10 милиони денари за настраданите во земјотресите во Турција и Сиријa

Црвениот крст на Северна Македонија на прес конференцијата во врска со катастрофалниот земјотрес во Турција и Сирија објави дека граѓаните на Северна Македонија и овој пат ја покажаа својата солидарност ...

(ИЗБОР) Албански медиуми: Обвинители, судии и полицајци во списокот на „Актив1исти“ на Рама, Албанија испраќа уште еден тим за помош во Туркије, во Косово ден на жалост

Покрај безбројните вести за билансот на жртви во земјотресот во Туркије и Сирија, во албанските медиуми денеска преовладува веста за наводниот скандал со објавениот список на активисти задолжени за кликање ...

Вонредна владина седница: Северна Македонија испраќа итна помош во Турција по катастрофалниот земјотрес

Владата на Република Северна Македонија попладнево одржа вонредна седница, со цел обезбедување итна помош за Република Турција, по катастрофалниот земјотрес што ја погоди земјата со големи човечки загуби, повредени граѓани, ...

Фото: Укринформ

ЕУ ќе најде начин да го заобиколи унгарското блокирање на 500 милиони евра воена помош за Украина

Амбасадорот на Украина во ЕУ, Всеволод Ченцов, во интервју за онлајн весникот Европска правда, предвидува дека Европската унија ќе најде начин да го надмине блокирањето на Унгарија за доделување на ...

Велика Британија ќе испрати тенкови „Челинџер 2“ во Украина

Британскиот премиер Риши Сунак денеска изјави дека неговата земја ќе обезбеди тенкови „Челинџер 2“ и други артилериски системи за поддршка на Украина, пренесува МИА. Сунак ветил помош по денешниот разговор ...

Page 1 of 5 1 2 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER