fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: повредени

Фото: УНИЦЕФ

1.213 украински деца повредени како последица од целосната инвазија на Русија

Руските инвазивни сили досега убиле 521 дете, а повредиле 1.213 деца низ Украина, соопшти Украинското државно обвинителство, пренесува Укринформ. „Околу 1.734 украински деца беа погодени од целосната вооружена агресија на ...

Пожарникар пристигнува на местото на руски ракетен напад во Харков, 29 декември 2023 година.
Фото: Јевхен Титов/Ројтерс

Русија го изврши најголемиот воздушен напад врз Украина од почетокот на целосната инвазија

Русија го изврши најголемиот воздушен напад врз Украина од почетокот на целосната инвазија, изјави украинската војска за Си-Ен-Ен, со невиден број беспилотни летала и проектили истрелани врз цели низ целата ...

На денот на сеќавањето на Гладоморот, геноцид против Украинците во 1932-1933: Масовен напад со дронови врз Кијив

Русија ја нападна денеска Украина со околу 75 беспилотни летала Шахед од иранско производство, од кои 71 се уништени со противвоздушна одбрана, соопштија украинските вооружени сили. Нападот, според шефот на ...

Графичка содржина / израелските спасувачки тимови чекаат покрај амбулантни возила паркирани веднаш пред јужниот град Сдерот за да ги евакуираат ранетите на 7 октомври 2023 година, откако палестинската милитантна група Хамас започна голем ненадеен напад врз Израел. (Фото: Менахем КАХАНА / АФП) (Фото: МЕНАХЕМ КАХАНА/АФП преку Гети Имиџис)

70 загинати и 985 ранети Израелци откако милитантите од Газа извршија ненадеен напад

Израелските служби за итни случаи проценуваат дека околу 70 луѓе загинале, а стотици се сериозно повредени, откако милитантите од Газа извршија ненадеен напад, пренесува Си-Ен-Ен. Дополнително, 985 лица се ранети ...

(ВИДЕО) Терористички напад пред турското МВР во Анкара

Турскиот министер за внатрешни работи изјави дека бомбаш самоубиец денеска активирал експлозив во близина на неговото министерство во Анкара, додека вториот напаѓач бил убиен во престрелка со полицијата, објави Еуроњуз. ...

Ново руско злосторство: Повредени најмалку 43 лица, меѓу кои 12 деца, при ракетен напад во областа Харкив

Најмалку 43 лица, меѓу кои 12 деца, се повредени откако руски проектил погоди паркинг на станбена зграда во областа Харкив, објави Олег Синегубов, шеф на регионалната воена управа во Харкив, ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER