fbpx
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: превозници

Со одлука на Владата се забрзува процедурата за добивање пасоши за професионалните превозници

Превозниците кои вршат патнички товарен транспорт и од Министерството за транспорт и врски имаат сертификат за професионален возач може да извадат патна исправа приоритетно и по редовна цена. Владата на ...

Победа на Скопјани, кавгата меѓу Данела-ВМРО нема веќе да се води преку грбот на жителите

Жителите на Скопје победија и по подолг период сега веќе блокади на приватните превозници по градските булевари нема да има. По притисокот на граѓаните, нивните пишувања на социјалните мрежи, но ...

Приватните превозници ги повлекоа автобусите, „Илинденска“ повторно отворена за сообраќај

Приватните превозници попладнево ги повлекоа автобусите со коишто го блокираа булеварот „Илинден” во делот од фонтаната „Лотос” во Градски парк до крстосницата кај ГОБ „8 Септември”, и посочуваат дека чекаат ...

Како Арсовска ги „извозе“ Скопјани? – Ем без превоз, ем без автобуси, ем плаќаат камата од 350.000 евра

Од државниот буџет се плаќаат 350.000 евра годишно камата на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) оти градоначалничката Данела Арсовска не ги користи парите од кредитот во висина од ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER