fbpx
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: приходи

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за кратење дотации на општините, Министерството тврди дека се применува законот!

Општина Прилеп за месец август, добила 530.000 денари помалку, односно 7.72 отсто помала дотација од ДДВ. „На ваков ли начин СДСМ планира да ја покрие буџетската дупка, којашто забрзано ја ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER