fbpx
Одбележување на Денот на независноста на Украина во Скопје, 24 август 2023 (фото ЦИВИЛ)
Александар Даштевски, ДИК (фото: МИА)

Tag: Протести

Битолчани: „Нашата партија е Битола!“

Протестите на граѓаните на Битола продолжуваат и денес. Вечерва во 19,00 часот на плоштадот „Магнолија“ демонстрантите ќе бараат оставка на градоначалникот Владимир Талески, како реакција по вчерашната прес-конференција на Специјалното ...

Мемети: Повредените демостранти се последица на одлуката на Иванов

Во контекст на протестите и контра-протестите против општиот акт на прекинување на сите кривични постапки против претставници на власта и опозицијата, која претседателот Ѓорге Иванов ја поднесе како начин на ...

Источна Македонија под закани и уцени  патува кон Скопје

Според јавувањата на нашите долгорочни набљудувачи, контра - демонстранти од Штип се собираат пред поштата и пред Јавното претпријатие „Исар“. Во четири автобуси, по завршувањето на работното време, под уцена ...

ЦИВИЛ повикува на разум и законитост во пресрет на протестите и контра-протестите

Следејќи ги извештаите на набљудувачите од повеќе општини низ Македонија, за подготовка на протестите и контра-протестите вечерва, ЦИВИЛ – Центар за слобода изразува крајна загриженост за можноста од насилство меѓу ...

ВМРО-ДПМНЕ од цела Македонија превезува контра-демонстранти во Скопје!

ЦИВИЛ – Центар за слобода од утрово постојано добива пријави од долгорочните набљудувачи и од граѓанските новинар(к)и, за мобилизацијата која владејачката ВМРО-ДПМНЕ ја спроведува во градовите низ Македонија. Целта на ...

Page 32 of 33 1 31 32 33

CIVIL MEDIA NEWSLETTER