fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: провокација

Француски „Либерасион“ со провокативна карикатура во која се исмева гладот во Газа за време на рамазанскиот пост

Францускиот дневен весник „Либерасион“ објави провокативна карикатура на којашто се исмејува гладот на Палестинците во Газа за време на рамазанскиот пост. Се работи за карикатура нацртана од Корин Реј за ...

Фото: Укринформ

САД: Нападот со беспилотно летало на Кремљ – можна провокација од страна на Русија

Русите постојано прибегнуваат кон операции со лажни знамиња за дополнително да извршат акти на провокација, но во случај на напад со беспилотно летало врз Кремљ, САД нема да шпекулираат додека ...

Фото: Wikipedia

Провокативна посета на ултранационалистичкиот израелски министер на Ерусалим

Новиот израелски ултранационалистички министер за национална безбедност, Итамар Бен-Гвир, вчера направи кратка и провокативна посета на светото место во Ерусалим, свето и за Евреите и за муслиманите, пркосејќи им на ...

Нов провокативен гест на Виктор Орбан, носеше шал со картата на „Голема Унгарија“

Унгарскиот премиер Виктор Орбан на последниот натпревар на унгарската фудбалска репрезентација се појави со шал на кој беше испечатена картата на „Голема Унгарија“ на која има и парче Трансилванија. Сликите ...

Празни возила на „Брза помош“ злоупотребени за оцрнување на Шарената револуција!

Празно возило на „Брза помош“ денеска намерно помина низ блокадата на Шарената револуција на сообраќајот на мостот „Гоце Делчев“. И тоа, два пати... Демонстрантите првиот пат го пропуштија возилото. Но, ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER