fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: рејтинзи

Орданоски: Сите забораваат да кажат дека на анкетите огромен број луѓе молчат и не кажуваат став, тие ќе одлучуваат

„Рејтинзите на кои сите се повикуваат, на кои ВМРО-ДПМНЕ стои повисоко, сите забораваат да кажат дека таму има огромен процент на луѓе кои молчат. Овие рејтинзи се на малку повеќе ...

Пендаровски му одговори на Мицкоски за личните рејтинзи

Претседателот на државата Стево Пендаровски реагираше на изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за неговиот рејтинг, односно дека доколку се кандидира за претседател на куќен совет не може да ...

Кој лидер е популарен, а кој има рејтинг на анкетите

ЉУБИША НИКОЛОВСКИ Агенциите за мерење на јавното мислење „Маркет вижн“ и „Стратум“ минатава седмица објавија анкети според кои двајцата партиски лидери и опоненти Христијан Мицкоски и Димитар Ковачевски имаат највисок ...

Клековски ја потврди кредибилноста на анкетата на агенцијата Стратум: СДСМ пред ВМРО-ДПМНЕ

„Стратум работи политички рејтинзи подолго од една деценија еден долг период Стратум е релативно нова агенција на полето на партиски политички рејтинзи иако основачот не е нов во истражувачкиот свет ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER