fbpx
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Рикер

Рикер: Сите треба да преземат чекори за искоренување на корупцијата, со „црната листа“ САД документира и покажува неприфатливо однесување

„Корупцијата е неприфатлива и што е најважно, неприфатливо е за граѓаните, тие се фрустрираат и не сум баш сигурен дека сите станаа за да се спротивстават и да кажат дека ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER