fbpx
Фото: МИА архива
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè

Tag: Рената Дескоска

Дескоска ја презеде функцијата министер за правда

Новата министерка за правда Рената Дескоска денеска по преземањето на функцијата од нејзиниот претходник Билен Саљији, најави дека нејзина првенствена заложба ќе биде подобрување на состојбата на граѓаните со остварувањето на ...

Царовска: Јанкуловска, како и сите граѓани, ќе биде третирана по закон

Гордана Јанкуловска нема причина воопшто да се вознемирува затоа што таа, како и сите граѓани ќе биде третирана по закон, одговори министерката за труд и социјална политика Мила Царовска на писмото ...

Имињата за реконструкција на Владата денеска ќе бидат доставени во Парламентот

Премиерот Зоран Заев денеска до Собранието на Република Македонија треба да ги достави предлозите за реконструкција на Владата. -  Биографиите на новите министри, заменици и директори ќе бидат навреме поднесени до Собранието, ...

Промовирана Стратегија за образование 2018-2025

Крајната цел на Стратегијата за образование 2018-2025 е инвестирање во учениците, студентите, во млади интегрирани поединци кои ќе бидат слободни во изразување на автентичноста, оригиналноста, идентитетот и креативноста. Ова на денешната промоција на Стратегијата ...

#БарамОдговор: Што ќе преземе министерката за образование за тепачката во Неготино

Две млади граѓански новинарки бараат одговор од министерката за образование и наука Рената Дескоска какви мерки ќе преземе во однос на тепачката на девојчињата во основното уличиште „Гоце Делчев“ во ...

Page 2 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER