fbpx
Одбележување на Денот на независноста на Украина во Скопје, 24 август 2023 (фото ЦИВИЛ)
Александар Даштевски, ДИК (фото: МИА)
Фото: Принтскрин

Tag: руска поморска база

Фото: Укринформ

Погодени два воени брода во ракетен напад врз руската поморска база на окупираниот Крим

Украина изврши ракетен напад врз руската поморска база на привремено окупираниот Крим, при што се погодени и оштетени два брода, меѓу кои, наводно и подморницата од класата Кило Како што ...

Фото: скриншот Твитер

Со морски дронови нападната руската поморска база во Новоросијск, најверојатно е погоден воениот брод „Оленогорски Горњак“

Руското Министерство за одбрана соопшти дека вооружените сили на Украина ноќта на 4 август ја нападнале поморската база Новоросијск со два чамци без екипаж, притоа молчејќи за можно оштетување на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER