fbpx
Фото: МИА
Фото: Х
Фото: Архива
Фото: Скриншот
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)

Tag: руски олигарх

Еден од најмоќните олигарси на Путин е уапсен во Франција

Француската полиција го уапси рускиот тајкун Алексеј Кузмичев, еден од најбогатите руски олигарси и коосновач на финансискиот конгломерат Алфа Груп, пренесува Кијив пост. Тие претресоа два негови имота како дел ...

Фото: аrchive.premier.gov.ru/

Руски милијардер признава дека војната во Украина „ќе заврши во пекол“ на улиците на Москва

Рускиот милијардер со блиски врски со Владимир Путин, Роман Троценко смета дека војната во Украина ќе кулминира со „луѓето меѓусебно да се убиваат на улиците на Москва“, покажа протечениот телефонски ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER