fbpx
Фото/ Wikimedia commons
Вештачка интелигенција (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: руски ракетен терор врз Украина

Фото: Изложба на потресни фотографии од рускиот ракетен напад на Кијив пред Амбасада на Украина во Скопје

(ЕКСКЛУЗИВНО) Лариса Дир: Украина иницира свикување на итен состанок на Советот за безбедност на ОН

Пишува: Амб. ЛАРИСА ДИР Вонредна и Ополномоштена Амбасадорка на Украина во Република Северна Македонија Украина на 9 јули 2024 година иницира свикување на итен состанок на Советот за безбедност на ОН ...

Американскиот претседател, Џо Бајден (Wikimedia Commons)

Бајден: Руските ракетни напади на детската болница во Кијив се ужасен потсетник на руската бруталност, нашата поддршка за Украина е непоколеблива

Американскиот претседател Џо Бајден, по неодамнешните ракетни напади на Русија врз Украина изјави дека САД и сојузниците ќе ја зајакнат воздушната одбрана на Украина, пишува Укринформ. „Руските ракетни напади во ...

Фото: Х

Во ракетниот напад врз Кијив 27 загинати, бројот на повредени порасна на 117, важно е светот да не молчи за ова воено злосторство, вели амбасадорката Дир

Украинската амбасадорка во земјава, Лариса Дир која на социјалните мрежи води своевиден дневник на случувањата во Украина за време на целосната и неиспровоцирана руска воена агресија, на 866 ден од ...

Амбасадорката на САД во Украина со осуда на рускиот ракетен напад: ова е причината зошто лидерите на НАТО ќе преземат значителни безбедносни обврски кон Украина

На самитот во Вашингтон оваа недела, лидерите на земјите членки на НАТО ќе преземат значителни безбедносни обврски кон Украина, напиша амбасадорката на САД во Украина, Бриџит Бринк на социјалната мрежа ...

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

(ВИДЕО) Бројот на загинати во Украина како последица на руските терористички напади се зголеми на 28, а 112 се повредени

Според последните информации до кои дојде ЦИВИЛ Медиа, бројот на загинатите во Украина како последица на утринските терористички напади се зголеми до 28 лица, а 112 се повредени. Киjив: 17 ...

(ФОТО И ВИДЕО) Амбасадорката Дир: Овој геноцид може да се запре со снабдување на Украина со средства за противвоздушна одбрана

Украинската амбасадорка во земјава, Лариса Дир која на социјалните мрежи води своевиден дневник на случувањата во Украина за време на целосната и неиспровоцирана руска воена агресија, на 866 ден од ...

Фото: Укринформ

РУСКИ РАКЕТЕН ТЕРОР: Убиени и ранети цивили во ноќните напади врз регионите Суми, Краматорск, Донецк

Двајца убиени, тројца ранети во непријателски напад врз заедницата Краснопилија во регионот Суми, во ноќното гранатирање на Краматорск оштети куќи, продавници и патишта, окупаторите убија тројца жители на регионот Доњецк ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER