fbpx
Тошковски - Османи
Фото: Укринформ
Фото: МИА
Џулијан Асанж (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: Штајнмајер

Пенов: Оптимист сум за уставните измени

Оптимист сум за уставните измени, кажа министерот за локална самоуправа Ристо Пенов во гостувањето во „Вин-вин“. -Штајнмајер кажа „исчекорете, не блокирајте, направете нешто, ние ќе ве поддржиме“, но опозицијата не ...

Ковачевски: До пред неколку месеци никој не можеше да претпостави дека германски претседател ќе ги рецитира Конески и Андреевски во Собранието

Сакам да се заблагодарам уште еднаш за посетата на Штајнмајер. Тоа значи за големината на Германија како држава од која зависат многу процеси во Европа. Германската држава ни помага многу ...

Штајнмајер на чај и баклава во Скопската чаршија

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер и неговиот домаќин, шефот на државата Стево Пендаровски утрово посетија работилница за филиграни во Старата скопска чаршија, каде се запознаа со изработката на накит и експонати ...

За патот кон Европа вреди и следниот тежок чекор, уверува Штајнмаер

Македонија се наоѓа пред важна одлука дали преку претстојната промена на Уставот ќе го трасира патот за отворање на поглавјата во поединечни области, како на пример економската политика или владеењето ...

Пендаровски-Штајнмајер: Германија како наш клучен политички и економски партнер ја подржува интеграцијата на земјава во ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски денеска со највисоки државни и воени почести го пречека претседателот на Сојузна Република Германија, Франк-Валтер Штајнмајер, кој престојува во официјална посета на Република Северна Македонија. Во рамки ...

Претседателот Штајнмајер пречекан со највисоки државни почести

Со највисоки државни и воени почести попладнево во Скопје е пречекан претседателот на Сојузна Република Германија, Франк-Валтер Штајнмајер, кој ќе престојува во официјална посета на Република Северна Македонија. Негов домаќин е претседателот Стево ...

Штајнмајер пристигна во Скопје, го пречека вицепремиерот Маричиќ

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, го пречека претседателот на Сојузна Република Германија, Франк-Валтер Штајнмајер, кој штотуку пристигна на Меѓународниот аеродром Скопје. „Моја е честа да му посакам срдечно ...

Германскиот претседател Штајнмајер во официјална посета на државава

Претседателот Стево Пендаровски денеска и утре ќе биде домаќин на претседателот на Сојузна Република Германија, Франк-Валтер Штајнмајер, кој ќе престојува во официјална посета на Република Северна Македонија. Претседателот Штајнмајер на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER