fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: Спасовски

Спасовски: Оставам наследство кое ќе служи како солидна основа за идните успеси

Затворајќи го ова поглавје, сметам дека оставам наследство кое ќе служи како солидна основа за идните успеси, објави на неговиот фејсбук профил поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски. -Мојот ...

Лица од МВР, судови, јавни обивнителства, министерства биле соработници на криминалната нарко-група

Лица од повеќе државни институции, вклучувајќи го и МВР, соработувале со криминалната нарко-група која веќе е разбиена, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Според него, утврдено е кои се ...

Има обрасци за пасоши, издавањето документи продолжува и по 12 февруари

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека има обрасци за патни исправи, откако омбудсманот Насер Зибери во неделата во интервју за Радио Слободна Европа рече дека граѓаните се ...

Спасовски: МВР ја завршува годината со инвестирани 17 милиони евра во 80 реконструирани објекти и за 35 отсто зголемени плати

Безбедноста и одбраната е базата за развој на секое општество. Во ниту еден случај не е дозволено безбедноста и одбраната да бидат актуелни само во моменти на криза, рече министерот ...

Фото: МИА

Спасовски – Фик: МВР покажа исклучителна подготвеност во справување со сајбер закани, соработката со САД и НАТО сојузниците е клучна

Министерството за внатрешни работи покажа исклучителна подготвеност во справување со сајбер закани, соработката со САД и НАТО сојузниците е клучна, истакнал министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на средбата со ...

Фото: МВР

Спасовски од Вашингтон: Продолжува поддршката од конгресменката Тени за Северна Македонија

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска, за време на работниот престој во Вашингтон оствари средба со конгресменката Клаудија Тени, копретседавач со Конгресниот кокус за Македонија, за Американците со македонско ...

Спасовски: Целиот овој период имаме многу дезинформации и политизација на настанот, тоа не е добро за правдата

„Целиот овој период имаме многу дезинформации, невистини во јавноста, политизација на настанот. Тоа апсолутно не е добро за никого, ниту пак е добро за правдата. Ваквите тврдења кои се неоснова ...

Спасовски: Отворивме сериозна битка со криминалните структури, најголем дел од нив се веќе зад решетки

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вели дека конечно има разврска за пресметките кои во минатиот период се случија во Скопје, имајќи предвид дека тие банди и криминални групи се ...

Спасовски: Борбата против недозволената трговија со оружје е издигната на ниво на стратешки приоритет на МВР

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска се обрати на Регионалниот состанок на претставници на гранична полиција и Царинска управа од Југоисточна Европа, во организација на Агенцијата за контрола на ...

Шекеринска и Спасовски: Жените подобро се справуваат со предизвиците, прогресивните идеи за половата рамноправност е социјалдемократски концепт

Потпретседателката на Партијата на европските социјалисти (ПЕС) Радмила Шекеринска и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, вчера учествуваа на панел дискусијата „Влијанието на анти-родовото движење на агендата на жените, мирот ...

Page 1 of 9 1 2 9

CIVIL MEDIA NEWSLETTER