fbpx
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Стано

Стано: Србија да спроведе транспарента истрага за наводите на ОДИХР за изборни нерегуларности

Наодите во извештајот на Канцеларијата за демократски институции и човекови права при ОБСЕ (ОБСЕ/ОДИХР) за изборни нерегуларности во Србија треба да се истражат на транспарентен начин, вклучително и оние поврзани ...

Фото: МИА

Стано: Смртта на Ихар Ледник е доказ за нехуманата димензија на угнетувањето на Лукашенко

Трагичната смрт на белорускиот политички затвореник Ихар Ледник ја докажува нехуманата димензија на угнетувањето на режимот на претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, објави портпаролот на Европската комисија за надворешни работи ...

Стано: Институциите на ЕУ почнуваат со Белград и Приштина за спроведување на договорот од Охрид

Институциите на Европската унија, со поддршка на лидерите на ЕУ, во наредните денови ќе ги направат првите чекори кон имплементација на Охридскиот договор заедно со Косово и Србија, изјави за ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER