fbpx
Gaza war (Image by hosny salah from Pixabay)

Tag: Талин

Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Всевиов од Талин: Присуството на Лавров не обезбеди никакви придобивки, не сакавме да учествуваме во таков циркус

Во рамки на програмата „ Seeing is Believing“ за градење на јавното разбирање за НАТО и отпорноста на Балканот, група новинари од Северна Македонија и Црна Гора престојуваат во Талин, ...

Ковачевски од Талин: Естонија е една од најпријателските земји со силна поддршка за европскиот пат

Естонија е една од нашите најпријателски држави особено во делот на поддршката за проширување на ЕУ со нови земји членки. Разговаравме за билатерални, но и за мултилатерални прашања бидејќи со ...

Ковачевски од Талин: Дигитализација е одлика на демократски, транспарентни општества, влијае и на намалување на корупцијата

Премиерот Димитар Ковачевски денеска, од Самитот во Талин, порача дека дигитализацијата е одлика на демократски, отворени и транспарентни општества, како и дека влијае на намалување на корупцијата. Според Ковачевски, земјава ...

Фото: Влада.мк

Ковачевски ќе учествува на Талинскиот дигитален самит 2023

Премиерот Димитар Ковачевски денеска ќе учествува на Талинскиот дигитален самит 2023 во Естонија, соопшти Владата. Ковачевски ќе се обрати на отворањето на Самитот, каде ќе учествуваат лидери на држави, претставници ...

Џафери на конференција во Талин

Претседателот на Собранието Талат Џафери, на покана на претседателот на Парламентот на Естонија, денеска и утре ќе учествува на Конференција на претседатели на парламенти од земјите на Европската Унија, што ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER