fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: тајни служби

Добро утро со Орданоски

Тајните служби, пред дождот

Пишува: Сашо Орданоски Пред петнаесетина и повеќе години, во полуофицијална посета на Македонија беше дојден тукушто пензионираниот шеф на една од најголемите западни служби за разузнавање, еден постар, негуван господин ...

Рауфи: УБК го крие клучниот доказ за Диво Насеље!

По денешните завршни зборови на судењето за „Диво Насеље“, адвокатот Насер Рауфи во  за ЦИВИЛ Медиа зборува за доказите, пропустите и опструкциите во случајот.  https://www.youtube.com/watch?v=QSwS_xkymKo „Очигледно е дека се работи ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER