fbpx
Фото: МИА
Gaza war (Image by hosny salah from Pixabay)

Tag: честитка

Честитка од Џафери за Божиќ: Нека празникот ги грее срцата со човештво, солидарност, взаемна почит и разбирање меѓу сите граѓани

Претседателот на Собранието Талат Џафери на сите припадници на православната вероисповед, упатува искрени честитки по повод големиот христијански празник, Христовото раѓање – Божиќ, со желби празникот повторно да ги собере ...

Ковачевски со честитка за Божиќ: Раѓањето Христово е симбол за нов почеток, за нови можности што носат добро за сите

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во чест на големиот христијански празник, Рождество Христово – Божиќ, во име на Владата и во свое име, упати телеграма со ...

Ковачевски со честитка за новогодишните празници: Наша најголема вредност се луѓето, со верба, оптимизам и мудрост ќе ги постигнеме целите пред нас

Премиерот Димитар Ковачевски во новогодишната честитка до граѓаните истакнува дека во овој момент, најмногу е потребна верба, оптимизам и мудрост. -Оставаме зад нас уште една година. Година која не беше ...

Фатмир Битиќи, и економскиот тим на Владата на РСМ на работна средбa со Асоцијацијата на странски компании со технолошко напредно производство. 24.03.2023/Фото:Влада.мк

Битиќи: Солидарноста и сплотеноста сите не прават победници, овие вредности нека не водат низ новата година

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи на сите граѓани им ја честита новата 2024 година, порачувајќи новата година да се искористи ...

Маричиќ: Застануваме со ромската заедница и ја славиме традицијата на Ромите како дел од мулитикултурното богатство

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ во своја објава на Фејсбук упати честитка по повод одбележувањето на 5 ноември, Меѓународниот ден на ромскиот јазик. „Застануваме со ромската заедница и ја ...

Фото: Кабинет на претседателот

Пендаровски: Бошњачката заедница е нераскинлив дел од нашето мултикултурно, мултирелигиозно и мултиетничко општество

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 28 Септември, Меѓународниот ден на Бошњаците, упати честитка до припадниците на бошњачката заедница во Република Северна Македонија. -Дозволете ми, во мое лично име и во ...

Украинската амбасадорка Дир: Драги македонски пријатели, од срце Ви го честитам Денот на македонскиот јазик!

Украинската амбасадорка во земјава, Лариса Дир, со срдечна порака на Твитер го честиташе 5 мај - Ден на македонскиот јазик. 5 мај - Ден на македонскиот јазик! Македонскиот јазик е ...

Османи со честитка до Финска: Добредојдовте во НАТО, заедно сме посилни!

Финска е нова членка на НАТО. Историски момент и важен чекор напред за понатамошно зајакнување на трансатлантската стабилност, објави министерот за надворешни работи Бујар Османи на својот профил на Фејсбук ...

Ковачевски со честитка за Прочка: Да простуваме и да ни биде простено, да продолжиме по патот кон градење успешно и среќно општество со рамноправни граѓани

Премиерот Димитар Ковачевски во име на Владата и во свое лично име денеска упати честитка за празникот Велики поклади – Прочка до поглаварот на Македонската Православна Црква - Охридска Архиепископија, ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER