fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: Тетово

Две тетовски училишта заеднички реализираат повеќе мултикултурни активности за зближување на учениците

Основните училишта „Лирија“ и „Гоце Делчев“ од Тетово вчера и денеска реализираат заеднички активности од мултикултурен карактер со цел зближување на учениците од различен наставен јазик. Активностите се реализираат и ...

Џабир Дерала (фото: Кирил Михаилов)

Истражувачката сторија на ИРЛ е жестока опомена и аларм за институциите, сè друго е помалку важно!

ЏАБИР ДЕРАЛА Истражувачката видео сторија „Убиство во Тетово“ ја изгледав по вториот обид. Првиот обид ми беше неуспешен, се откажав, бидејќи ме потресе самиот почеток и видео инсертите од трагедијата ...

ГОЛЕМА АЛБАНИЈА Курти на „приватна забава“ во Тетово, каде што се вее знаме со Голема Албанија и се пее „Добредојде во Албанија“ (фото: Фејсбук профил на лидерот на Беса, Касами)

МВР поднесе барање за прекршочни постапки против Касами и Ганиу

Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за општ и насилен криминал при МВР, во координација со Секторите за внатрешни работи Скопје и Тетово , денеска поднесе барања до надлежните основни судови ...

Условни пресуди за обвинетите директори за пожарот на модуларната болница во Тетово

Тетовскиот суд денеска изрече условна пресуда за обвинетите директори Флорин Бесими и Артан Етеми и правното лице Клиничка болница за кривично дело „тешки дела против општата сигурност“ за пожарот во ...

Спасовски: Светол датум кој е непобитен доказ за самосвеста на македонскиот народ

Денеска, во Тетово, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски присуствуваше на одбележувањето на јубилејни 80 години од формирањето на Комунистичка партија на Македонија, во спомен куќата на семејството Јовановци која ...

Во Тетово хуманитарен кошаркарски натпревар, средствата од продадените билети ќе се донираат за Туркије и Сирија

Кошаркарскиот клуб Тетекс од Тетово вчера организираше хуманитарен натпревар на младите категории на клубот со цел да се соберат средства кои ќе се донираат за подрачјата погодени од земјотрес во Туркије ...

Нови закани за бомби во училишта во Скопје, Битола и Тетово

Утрово на службените мејлови на гимназиите „Никола Карев“ и „Орце Николов“ испратени се закани за поставени експлозивни направи во објектите на училиштата. Училиштата веднаш заканите ги пријавиле во МВР и ...

Page 1 of 9 1 2 9

CIVIL MEDIA NEWSLETTER