fbpx
По конструктивна дискусија од страна на претставниците на синдикатите во однос на предлогот, се донесе заклучок  синдикалните организации да го разгледаат предлогот и да достават забелешки или нови предлози до Министерството за труд и социјална политика.
Фото: Џ. Дерала / ЦивилМедиа
Бранко Тричковски, колумнист
Од одбележувањето на Денот на независноста на Украина во Скопје, 24 август 2022 (фото: ЦИВИЛ)
фото: Едуард Крижанивскиј

Tag: твитер

Илон Маск привремено ја суспендираше Твитер сметката на вдовицата на Навални од непознати причини

Платформата на социјалните мрежи Х, поранешен Твитер, пред компанијата да ја преземе контроверзниот бизнисмен Илон Маск, денес привремено ја суспендираше сметката на Јулија Навалнаја, вдовицата на починатиот руски опозициски политичар ...

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

ГЛУМЕЊЕ БОГ: Новите Твитер политики и иронијата на Елон Маск ја поттикнуваат руската пропаганда

Икс на Илон Маск (поранешен Твитер) одигра голема улога во дозволувањето на руската пропаганда за Украина да допре до повеќе луѓе отколку пред почетокот на војната, според студијата објавена оваа ...

Фото: Wikimedia commons

Парична казна за Твитер откако одби да го испочитува налогот за претрес на профилот на Трамп на таа мрежа

Американскиот специјален обвинител што го истражува Доналд Трамп доби судски налог за претрес на профилот на поранешниот претседател на Твитер, но компанијата одби да ја почитува одлуката, се вели во ...

Амбасадорката Дир: Русија секој ден извршува ракетни напади врз Украина и убива Украинци

Амбасадорката на Украина во Македонија Лариса Дир објави на Твитер дека секој ден Русија извршува ракетни напади врз Украина, убива Украинци, ја гори и поплавува земјата. Таа во својата објава ...

Зеленски: Им благодарам на сите кои му помагаат на МКС во истрагата на руските злосторства во Украина

Украинскиот претседател Володимир Зеленски вечерва на Твитер им се заблагодари на сите во светот кои му помагаат на Меѓународниот кривичен суд и неговиот тим во истрагата на руските злосторства извршени ...

Твитер го напушти доброволниот кодекс на ЕУ за борба против дезинформациите

Социјалната мрежа Твитер се повлече од доброволниот кодекс на Европската унија за борба против дезинформациите на Интернет, објави Европската комисија. Комесарот за внатрешен пазар Тиери Бретон истакна дека Твитер се ...

Photo: EPA

Амбасадорката Дир: Над 18.000 украински деца настрадаа како резултат на вооружената агресија на Русија

Амбасадорката на Украина во земјава, Лариса Дир, на Твитер сподели информации на 395-от ден од почетокот на руската инвазија во Украина. Повеќе од 18.000 украински деца настрадаа како резултат на ...

Твитерџиите му одговорија на Стојанов: Полицаецот кој не дозволи понижување на Македонија и Македонците има име, Оливер Спасовски

По вчерашната објава на контроверзниот претседател на бугарската фондација Македонијас, Виктор Стојанов дека нуди 200 евра на оној кој ќе му го каже името и презимето на полицаецот од ГП ...

Бретон: Твитер мора да направи повеќе за да се усогласи со онлајн правилата на ЕУ

Европскиот комесар за единствен пазар Тиери Бретон изјави дека сопственикот на Твитер, Илон Маск, мора да стори повеќе за да се усогласи со онлајн правилата на Европската унија. - Треба да видиме поголем напредок ...

Фото: Скриншот од Твитер

Озлогласениот Ендрју Тејт уапсен во Романија под обвинение за трговија со луѓе

Ендрју Тејт и неговиот брат Тристијан Тејт се одведени во полициски притвор во Романија, се сомничат  за трговија со луѓе, пренесува InsideSport.in. Најновите вести од различни проверени социјални мрежи наведуваат ...

Page 1 of 4 1 2 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER