fbpx
Фото: МИА архива
Фото: МИА
Фото: МИА
Фото: МНР

Tag: ВМРО-ДПМНЕ; СДСМ

Богданци: Со референдум ќе се одлучува за рудникот Казандол

Граѓаните на Општина Богданци на референдум ќе гласаат за работата на рудникот за бакар Казандол. Советот на Општината донесе ваква Одлука на вчерашната седница. Граѓанското здружение „Спас за Богданци“, всушност, ...

Најчевска: Да ја запреме лавината, пред сите да нѐ однесе!

Мега интервју за ЦИВИЛ Медиа, со професорката д-р Мирјана Најчевска, за причините и решенијата за продлабочената политичка и институционална криза во Македонија. Според професорката Најчевска, заокружување на конститутивната собраниска седница ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER