fbpx
Фото- принтскрин на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски
Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ
Стојан Андов
Фото: МИА
Фото: МИА

Tag: во живо

(ВО ЖИВО) Панел на ЦИВИЛ за македонската зелена агенда со Љубиша Николовски и Горан Лефков

Зелен ЦИВИЛ (организациска единица на ЦИВИЛ) организира серија панел дискусии, на тема „Македонската зелена агенда: Реалност или тешко остварлива цел? Серијата панел дискусии продолжува во 13 часот, на која учесници ќе ...

(ВО ЖИВО) Панел на ЦИВИЛ за македонската зелена агенда со Насер Селмани и Стево Башуровски

Зелен ЦИВИЛ (организациска единица на ЦИВИЛ) организира серија панел дискусии, на тема „Македонската зелена агенда: Реалност или тешко остварлива цел? Со почеток во 12 часот, денеска учесници на панелот ќе бидат Насер ...

(ВИДЕО) Палестински репортер го соблече својот заштитен елек во знак на револт откако дозна дека неговиот колега е убиен

Салман ал-Башир, новинар кој работи за Палестинскиот ТВ канал, ја соблече својата заштитна опрема во знак на револт додека известуваше во живо откако дозна за смртта на неговиот колега Мохамед ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER