fbpx
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: МИА
ФОТО: Принтскрин

Tag: воздушни тревоги

Амбасадорката Дир: На Украина ѝ требаат системи за противвоздушна одбрана и F-16

Амбасадорката на Украина во Република Северна Македонија, Лариса Дир денеска напиша на Твитер дека „третпат во еден ден во Украина има воздушна тревога, а државата-терорист (Русија) веќе лансираше речиси 60 ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER