fbpx

Трага

ФОТО НА ДЕНОТ

Превозот на Мијалков

Поранешниот директор на УБК, обвинет во случајот „Таргет-Тврдина“, како и во повеќе други судски предмети, пристигна во полициско комбе зад решетки. Снимено од ТВ21.

Read more

Почеток на процесот на имунизација

Започна процесот на имунизација со вакцинација на првите здравствени работници од Клиниката за инфективни и фебрилни состојби. Пчетокот на вакцинацијата можеше да се проследи во живо на Фејсбук страницата на...

Read more

Брутална пресметка на руската полиција со демонстрантите

Руската полиција брутално се пресметува со демонстрантите кои бараат ослободување на Навални, слободни избори и демократија. Светските агенции јавуваат за преку 4.500 приведени демонстранти во Москва, стотици во други градови...

Read more

Make America AMERICA again!

Подвижен банер со порака да се отповика Доналд Трамп, Бостон, САД. Објавено на Скај њуз, 11 јануари 2021 година. Одбрано и објавено денеска во контекст на гласањето во Конгресот каде...

Read more

Петриња, Хрватска

Земјотрес во Хрватска. Најпогодена од најновиот земјотрес со јачина од 6,2 степени според Рихтеровата скала е гратчето Петриња, оддалечено 46 километри од главниот град Загреб. Фотографијата е од хрватскиот град...

Read more
Page 1 of 11 1 2 11

CIVILMEDIA NEWSLETTER