fbpx
Руски тенкови во близина на украинската граница, јануари, 2022 (фото: скриншот од Јутубе каналот на Military Update)
epa04824767 A picture made available on 30 June 2015 shows workers start the construction of the Chinese section of the China-Russia East Route natural gas pipeline, also known as the Power of Siberia trunk pipeline, in Heihe in northeast China's Heilongjiang province 29 June 2015. The 3,968-kilometer pipeline, running from Russian gas fields to Shanghai, will be completed in 2018 to be able to carry 38 billion cubic meters of natural gas to China every year.  EPA/SONG FULAI CHINA OUT

МРЕЖА

Како најидеално се пополнуваат документи во СВР Битола?

На Твитер се појави фотографија од СВР Битола, каде во ходник на колена граѓанка пополнува документ. https://twitter.com/darkhour_seeker/status/1158666092614750208?fbclid=IwAR39wJ1ZD-Rpf9fzJITjqcAKuuQzHw6wAER87S0t-z3aWn1fbmwCFN6zN68 Прашањето на твитерџијата е далеку од легитимно: Но, зошто? СВР Битола во буњетот...

Read more

Лицемерие на општеството

Во нападите изминатиов викенд во САД беа убиени 34 лица, а повредени и повеќе од 50 лица. Според американските медиуми дознаваме дека напаѓачите се млади лица, едниот на возраст од...

Read more

САД, Канада, Австралија, Израел, Саудиска Арабија, Палестина и цела Европа, освен Унгарија и Русија, го читаат ЦИВИЛ Медиа вечерва, најинтересни Ел Чека и Милошоски

Читаноста на медиумската платформа на ЦИВИЛ вечерва е особено висока што, веројатно, е причина и за, на моменти, релативно бавното отворање на содржините. Нешто над пет илјади читателки и читатели...

Read more

Фросина Ременски сподели потресна сторија за онлајн насилството

Универзитетската професорка по безбедност и пратеничка Фросина Ременски, преку лични примери за онлајн нападите и навредите против неа, на социјалните мрежи го сподели своето потресно искуство и човечко и стручно...

Read more

Приказната продолжува со Хрики, Роки, Кичевчанецот, љубителот на Гучи, амбасадорот…

Пошто гледам дека застанаа приказните Кики, Коки, Мики, ајде да ја продолжиме приказната. Хрики, лидер на една опозициска партија, се сретнал со еден кичевчанец, кај кого обвинителката Роки најде 450.000...

Read more

Гласните граѓани, респонзивните институции, гласните медиуми и неселективноста во постапките ќе носат уште повеќе правда

Од вчера имаме очигледен пример дека граѓаните и државата изградија систем, спрега меѓу институциите која не дозволува поединци да си играат со законите и при тоа да остануваат со децении...

Read more

Комити го поразија Вардар

Веднаш по свирежот на судијата вчера сите бевме горди и среќни. Македонци, Албанци, Турци, Срби, Чкембари, Рибари, Паткари... сите. Тоа се тие придобивки од победата. Не лукративни, не калкулативни ами...

Read more
Page 10 of 10 1 9 10

CIVILMEDIA NEWSLETTER