Categories

ИНЦИДЕНТ Писмо со бел прав испратено до синот на Трамп

Сопругата на Доналд Трамп Помладиот префрлена е денеска во њујоршка болница откако отворила писмо со неидентификуван бел прав, соопшти денеска полицијата. 

Писмото било упатено до најстариот син на Трамп на адресата на неговиот стан на Менхетн.

Ванеса Трамп и уште две лица биле префрлени во болница на преглед.

Инцидентот го истражува тајната служба, а официјални лица изјавија дека снаата на Трамп е во добра здравствена состојба.


извор: МИА

Содржините кои ЦИВИЛ ги презема од други извори не подлежат на лиценцата Creative Commons 1.0, инаку вообичаена за содржините кои ги објавува оваа медиумска платформа. Ве молиме, консултирајте се со изворот за преземање на таквите содржини

image_pdf image_print
Print Friendly, PDF & Email